м. Бровари, вул. Щолківська, 13 (Січових Стрільців)
пн-пт 8:00-17:00
+38 044 338 88 08
info@vagar.com.ua
Статьи
Vagar

«Похибка» = «гроші» або як дорого обходяться дешеві ваги

Ми не раз згадували як на сторінках сайту, так і в розмовах з клієнтами про удавану економію і примарну одноразову вигоду від купівлі дешевих ваг. Однак критерій вартості вагового обладнання і досі залишається одним з головних у виборі постачальника. Криза і економічні труднощі, цілком розумне бажання зберегти бюджет своєї компанії і жорсткі фінансові рамки, що встановлюються інженерам по матеріально-технічному постачанню, нерозуміння різниці між сертифікованою ваговою технікою і «made in 7km» – ці та інші причини призводять до того, що вітчизняні покупці продовжують орієнтуватися тільки на один фактор: ціна ваг. І чим нижче, тим краще.
Немає повірки і документа про відповідність? – Не важливо, на них же написані такі параметри, як і на ваших вагах!

Встановлено датчики сумнівного виробництва і напевно без термокомпенсації? – Будемо використовувати тільки в опалювальних приміщеннях!
Невелика товщина платформи, не акуратні зварювальні шви і інші ознаки недовговічної роботи? – За таку ціну ми ще купимо кілька ваг і будемо частіше міняти обладнання!
Звичайно, всі ці заперечення мають право на існування. Але наскільки доцільна економія в процесі використання обладнання, яке коштує умовно в півтора-два рази дешевше, ніж продукція Одеського вагового заводу «ВАГАР»?

Розберемо відповідь на це питання на прикладі з реальними значеннями і сумами.

Точність електронних ваг прямо залежить від якості комплектуючих, а також від впливу на тензодатчик і ваговий індикатор температури навколишнього середовища, вологості, електромагнітних перешкод і т.п. Дуже важливо, щоб характеристики ваг не залежали від цих зовнішніх факторів, а похибка і повторюваність зважувань були однаковими протягом усього терміну служби.
Як приклад з продукції ОВЗ «VAGAR» візьмемо торгові ваги VAGAR VB-W з максимальною межею зважування 150 кг, дискретністю 0,05 кг і гранично допустимою похибкою при експлуатації при зважуванні в діапазоні від 25 до 100 кг рівній 0,1 кг.
Припустимо, порівнюючи VAGAR VB-W з іншим обладнанням, клієнт зробив вибір на користь ваг з начебто аналогічними характеристиками (тобто, межа зважування, розміри платформи, функції індикатора і т.п.), але дешевше в два рази, з невідомих комплектуючих і без «зайвих» переплат за свідоцтво про повірку і гарантії правдивості зазначеної в паспорті інформації.
Економічно вигідне придбання прибуло в цех з фасування ферохрому Фх0,05 в мішки по 50 кг вартістю 125 грн / кг. Продуктивність цеху – фасування 50 мішків в день.
У процесі використання виявилося, що фактична похибка вже куплених ваг в два рази більше гранично допустимої, ніж у VAGAR VB-W, і становить 0,2 кг. У порівнянні з більш точним ваговим обладнанням різниця в похибці зважування при фасуванні одного мішка складе (0,2-0,1) = 0,1 кг.
Всього лише 100 грам.

При продуктивності цеху в 50 мішків ця похибка вже стає більш серйозною: 0,1 кг * 50 мішків = 5 кг.
Граничні щоденні грошові втрати через неправильне зважування складуть: 5 кг * 125 грн / кг = 625 грн.
При роботі тільки в будні дні і робочий графік 22 дні на місяць граничні місячні втрати дорівнюватимуть: 625 грн * 22 дні = 13750 грн.

Ось так «всього лише 100 грам» в порівнянні з більш точним і перевіреним ваговим обладнанням перетворюються в більш ніж тринадцять тисяч гривень збитків на місяць для компанії при перевантаженні або в прибуток для фасувальників при недовазі, але в збитки для покупців. А скільки коштує репутація такого «точного» фасування дорогого матеріалу?
Звичайно, даний приклад не враховує всіх факторів успіху при купівлі дешевих ваг і при їх роботі. Можливо, саме Ви опинитеся тим щасливчиком, який з партії NONAMESCALES, зможе купити ваги, довговічність і точність яких буде відповідати заявленим характеристикам. Чи готові ризикнути?
Якщо все ж теперішня економія вже не здається Вам такою привабливою в порівнянні з можливими щомісячними втратами через похибки зважування, рекомендуємо відмовитися від привабливого ​​бажання придбати обладнання сумнівної якості. Зверніть увагу на перевірених виробників вагового обладнанням, якість якого підтверджено відповідними стандартами та сертифікатами, ознайомтеся з метрологічними характеристиками зацікавленої моделі самостійно або зверніться за консультацією по вибору ваг до наших менеджерів.

Чесні ваги VAGAR – гарантія точності взаємовигідних відносин і надійність репутації Вашого бізнесу!

Заказать товар
Ф.И.О *
Ваш телефон *
×
Консультация
Ф.И.О *
Ваш телефон *
×