м. Бровари, вул. Щолківська, 13 (Січових Стрільців)
пн-пт 8:00-17:00
+38 044 338 88 08
info@vagar.com.ua
Статьи
Vagar

Повірка: поняття і необхідність проведення

Ваги в якості засобу вимірювання маси вже давно широко поширені в різних організаціях і на промислових об’єктах. Складські приміщення, торгові ларьки, металобази, заклади громадського харчування, медичні установи та лабораторії-всюди можна зустріти вагове обладнання, яке визначає масу відвантажується або товару, що надходить, вимірює точну дозу компонента, зважує пацієнтів лікарень і т.п. Тож не дивно, що частина вагового обладнання, що застосовується для комерційних операцій, яка бере участь в роботах по забезпеченню безпеки і здоров’я людей, що визначає умови праці та якості продукції потрапляє під державний контроль метрологічних параметрів.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 5 червня 2014 р, який набрав чинності з 1 січня 2016 р, засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації і потрапляють під державний метрологічний нагляд (більш докладно в п.4.1.1) підлягають обов’язковій повірці згідно встановленого тимчасового міжповірочного інтервалу, згідно з Наказом Мінекономрозвія №1474 від 13.10.2016 (Про погодження матеріалів міжповірочних інтервалів законодавчо регульованості ЗАСОБІВ вимірювальної техніки, что перебувають в ЕКСПЛУАТАЦІЇ, за категоріямі). Для більшості вагового обладнання цей термін дорівнює одному року, що означає, що не пізніше, ніж 365 днів з моменту минулого повірки або ремонту ваги повинні проходити планову періодичну держперевірку в уповноважених організаціях.

Сама процедура перевірки вагів включає в себе комплекс заходів, спрямованих на підтвердження відповідності вагової техніки вимогам ДСТУ EN45501.

Крім планової періодичної повірки також можливе проведення позачергової повірки до закінчення міжповірочного інтервалу через проведення ремонтних робіт, в разі пошкодження цілісності пломби поверителя або бажанні упевнитися в точності і коректності роботи обладнання.

Відповідно до Закону України використання неповірених ваг або обладнання з вичерпаним терміном повірки тягне за собою адміністративну відповідальність, що приводить до накладення штрафних санкцій. Нагляд за застосуванням повірених ваг і виявленням порушень здійснюється центральними органами виконавчої влади у сфері метрологічного нагляду, а саме Госпродпотребінспекціей.

У структурі компанії ОВЗ «ВАГАР» проведенням ремонтних робіт вагового обладнання з подальшою перевіркою представниками уповноважених організацій, в тому числі ДП «Укрметртестстандарт» (м.Київ) та ДП «Київоблстандартметрологія» (м Біла Церква) займається сервісна служба, інженери якої здійснюють обслуговування ваг як власного, так і стороннього виробництва . Точність вагового обладнання-це одна зі складових репутації всієї компанії, тому радимо не забувати вчасно звертатися в сервіс ОВЗ «ВАГАР» для виконання налаштування і перевірки вагів!

 

 

 

Заказать товар
Ф.И.О *
Ваш телефон *
×
Консультация
Ф.И.О *
Ваш телефон *
×